Bota

Turqia në krah të Ukrainës, Erdogan bllokon anijet luftarake ruse në Detin e ZiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 26/02/22 |
Opi Nion

Shumë shtete kanë vënë sanksione ndaj Rusisë pas nisjes së sulmeve kundër Ukrainës.

Presidenti i Turqisë, Erdogan ka vendosur të ndalojë anijet luftarake ruse të kalojnë në detin e zi.

Lajmi është bërë i ditur nga Presidenti i Ukrainës Vlodomyr Zelensky, në Twitter.

Gjithashtu, Turqia i ka ofruar Ukrainës ndihmë ushtarake dhe humanitare.

“Ky është një vendim shumë i rëndësishëm. Populli i Ukrainës nuk do ta  harrojë kurrë këtë”, ka shkruar Zelensky./ Opinion.al

 

Pas