Bota

Trump sfidon Biden me testin e drogës: Kam parë përmirësim të menjëhershëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 27/08/20 |
el ida

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka sfiduar rivalin demokrat, Joe Biden, me kryerjen e një testi droge përpara debatit të tyre të parë që mbahet muajin e ardhshëm.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë tha për “Washington Examiner” se kishte vënë re një përmirësim të menjëhershëm të Biden në debatet televizive.

Presidenti nuk dha asnjë provë që rivali i tij mund të ishte nën efektin e drogës, por thjesht pohoi se “është shumë i mirë në kuptimin e këtyre situatave”.

Biden dhe Trump do të kenë 3 debate televizive përpara zgjedhjeve të 3 nëntorit. Edhe në zgjedhjet e 2016, Trump sfidoi rivalen Hillary Clinton me testin e drogës, por demokratja e anashkaloi atë./Opinion.al

Pas