Aktualitet

Kush është zv/drejtor i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:35 - 27/08/20 |
Opi Nion

Albert Dervishaj është zv/drejtor i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit. Dervishaj merr këtë detyrë pas largimit të Aida Hajnat e cila është zgjedhur në krye të BKH.

Drejtori i Departamentit për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Policinë e Shtetit Drejtues i Lartë Idajet Faskaj, është liruar nga kjo detyrë dhe është emëruar në detyrën e Drejtorit të Drejtorisë së  Mbrojtjes së Dëshmitarëve dhe ka marrë gradën Drejtues i Parë.

Ndërkohë, Drejtori i Kabinetit të Drejtorit të Përgjithshëm,  Drejtues i Parë Pëllumb Seferi, është emëruar Drejtor i Departamentit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare dhe ka marrë gradën Drejtues i Lartë./ Opinion.al

Pas