Bota

Trump ‘ndryshon’ ngjyrën e flokëve pas zgjedhjeve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 14/11/20 |
Al Do

Teksa Presidenti Trump bëri daljen e tij të parë paszgjedhore për të diskutuar vaksinën Pfizer COVID-19, një detaj në flokët e tij bëri më shumë bujë në rrjetet sociale.

Gjatë konferencës së drejtpërdrejtë për shtyp të Premten, presidenti shtjelloi përpjekjet e qeverisë për të ofruar një vaksinë falas COVID-19 për publikun dhe angazhimin e tij për të parandaluar një bllokim tjetër në të gjithë vendin.

Sidoqoftë, flokët e tij dukeshin se ishin në një nuancë tjetër, dukshëm më të hirtë dhe më pak të verdhë se zakonisht.

Ndoshta ngjyra gri e flokëve te presidentit ishte pasojë e ndriçimit të skenës, ose nga mosha pasi kur u zgjodh në 2016, Presidenti Trump, ishte presidenti më i vjetër që kishte marrë detyrën.

Stresi gjithashtu mund të bëjë që flokët të bëhen gri, siç zbuluan studiuesit e Universitetit të Harvardit.

Imazhet e “Trumpit gri” u bënë virale në internet ndërsa stafi që kujdeset për imazhin e tij nuk komentoi ndryshimin./ Opinion.al

Pas