Kronikë

Tritol banesës/ Armand Duka: Ishte një person me kapuçBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:05 - 24/01/22 |
Opi Nion

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka folur për herë të parë pas shpërthimit të eksplozivit në brendësi të oborrit të banesës së tij, ku pati vetëm dëme materiale.

Duka tha se autori është regjistruar nga kamerat e sigurisë, ku rezulton se një person me kapuç ka vënë tritolin dhe është larguar. Aktualisht forcat e policisë dhe një grup hetimor po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorit.

Duka: Nuk kam mundësi me dhënë deklarata. Jam shokuar. Nuk e kam idenë. E ka dëgjuar gjithë Durrësi më kanë vënë dinamit te dera e shtëpisë.

Pyetje: Kush ka qenë në banesë?

Duka: Familja ime, djali, gruaja. Uroj të jetë rastësi.

Pyetje: A ka dëmtime në njerëz?

Duka: Jo nuk kemi dëmtime, porta është larg nga banesa por shpërthimi është i madh. I kam filmimet. Duket një njeri me kapuc që është afruar te porta dhe ka vendosur dinamitin te mekanizmi i hapjes. Këto hetues janë të gjithë të aftë dhe maksimumi deri nesër do t’ju bëjnë të ditur se kush është./ Opinion.al

Pas