Te Fundit

Tritol në banesën e Armand Dukës, Meta: Shantazh dhe presion publikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:16 - 24/01/22 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta e ka cilësuar akt terrorist vendosjen e tritolit në banesën e Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka.

Nëpërmjetnjë postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se autoritetet të bëjën transparencë për ngjarjen e cila sipas tij,  është shantazhuese për Dukën.

“Dënoj me forcë aktin terrorist në familjen e Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, z.Armando Duka dhe u bëj thirrje të gjithë institucioneve ligjzbatuese të zbardhin me transparencë këtë ngjarje shumë të rëndë. Një akt i tillë kriminal, në vijim të dhunës verbale, shantazhit dhe presioneve publike, shton emergjencën për ndalimin sa më parë dhe nxjerrjen para drejtësisë të frymëzuesve dhe autorëve”,-shkruan Meta./Opinion.al

Pas