Life Style

Tre shenjat që do të kenë një javë të vështirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:04 - 12/07/21 |
Opi Nion

Gaforrja

Nxitimi dhe durimi përplasen këtë javë. Kohët e fundit keni përjetuar disa momente të mira dhe dëshironi më shumë. Dhe jo vetëm kaq, por edhe bëni plane. Ajo që po ndodh, megjithatë, këtë javë është një palëvizshmëri. Aty ku ndryshimi dhe lajmi i mirë ndjekin njëri-tjetrin, papritmas ka një amulli.

Do ta keni të vështirë sepse thjesht keni pasur gjithçka në rregull dhe papritmas keni pengesa. Ju mund ta pranoni këtë lëvizje të ngadaltë si një dështim, por përpiquni të kuptoni se kjo është një pjesë e jetës. Jo gjithçka mund të ndodhë ashtu si dëshiron ti dhe është gjithmonë mirë. Kjo javë është pak më e ngadaltë, por nesër është një ditë tjetër!

Bricjapi

Ju jetoni në një situatë të ngjashme me Gaforren. Pritjet tuaja nuk janë përmbushur dhe ndjenja e pritjes ju irriton. Ju prisni gjëra të mëdha nga partneri juaj, puna, familja dhe kur nuk i merrni, shpërtheni tek të tjerët sepse nuk i përmbushnin pritjet tuaja.

Ju mendoni se të gjithë do t’ju tolerojnë, por nuk janë të detyruar ta bëjnë këtë. Këtë javë do të kuptoni se si është të jesh snob dhe të gjykosh në çdo drejtim. Përdorni mësimet që do të merrni për përfitimin tuaj.

Ujori

Pakënaqësia me punën tuaj do t’ju mundojë këtë javë. Ju jeni krijues dhe inovativ dhe kur diçka që keni ëndërruar dhe dizajnuar nuk del siç dëshironi, zhgënjeheni dhe doni ta shkatërroni atë.

Këtë javë kjo ndjenjë do të jetë mbizotëruese, por në rastin tuaj lehtë mund ta ktheni atë në diçka që ia vlen. Kjo është arsyeja pse dëgjoni të tjerët, ata gjithashtu kanë mendime dhe ndjenja që mund t’ju ndihmojnë të liroheni.

Pas