Bota

Numri i të infektuarve rritet, Johnson i vendosur të heq masat kufizuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:21 - 12/07/21 |
Opi Nion

Pavarësisht rritjes së numrit të personave të prekur nga COVID-19, kryeministri Boris Johnson është  i vendosur ta çojë Britaninë e Madhe drejt lehtësimit të masave kufizuese. Nga e hëna e ardhshme, thuajse të gjitha kufizimet anti-covid në vend do të hiqen.

Johnson theksoi edhe një herë se pandemia nuk ka mbaruar dhe qytetarët nuk duhet ta humbasin vigjilencën.

Udhëzimet e reja të qeverisë britanike nënkuptojnë se qytetarëve do t’u rekomandohet që të mbajnë maska në vende të populluara dhe që çdo kthim në zyra këtë verë duhet të jetë “gradual”./ Opinion.al

Pas