Rajoni

Transportoi pilotin nga memoriali, Kapiteni: Qeshte si të ishte në udhëtim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:44 - 04/07/21 |
Opi Nion

Kapiteni i anijes që transportoi pilotin 32-vjeçar Babis Anagnostopulos nga vendi ku mbahej përkujtimorja për të shoqen, rrëfeu para hetuesve se si ka reaguar autori gjatë rrugës.

“Nuk kam parë aktor më të mirë. Ai po buzëqeshte si të ishte duke bërë shëtitje në det”, deklaroi ai.

Dimitris Anthimos tha se transportimi i tij u bë në mënyrë të fshehtë dhe se kapiteni i anijes nuk ishte njoftuar se po transportohej pikërisht vrasësi i 20-vjeçares.

Ai dhe anëtarët e tjerë të bordit nuk e dinin as emrin e personit që do transportonin.

Ata e kuptuan që ishte burri i Caroline. Fillimisht policia kishte menduar transportimin e tij me helikopter ndërsa më pas e shmangën këtë opsion për shkak se nuk donin ta linin atë të fluturonte me një mjet që e njeh me sy mbyllur.

Pas