Sport

Trajneri i Anglisë: Kosova është rivalja jonë kryesore, shpresojmë…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:39 - 09/09/19 |
Opi Nion

Gareth Southgate, trajneri i Anglisë, ka vlerësuar kombëtaren e Kosovës, duke u shprehur se është një nga rivalet kryesore për anglezët.

Në përballjen e ditës së nesërme mes dy skuadrave, Southgate shprehet se do të jetë një ndeshje mjaftë e vështirë në stadiumin e Southamptonit, por shpreson për një rezultat pozitiv.

Trajneri i Anglisë, e ka cilësuar gjithashtu dhe si rivalene cila mund ta pengojë skuadrën e tij për për t’u kualifikuar në Europian.

 “Pres që kjo ndeshje të jetë njëra prej më të vështirave me të cilat jemi përballur në këtë fushatë kualifikuese. Kosova mposhti Republikën Çeke në fundjavë dhe besoj se kjo skuadër është sfiduesi ynë më i afërt në këtë grup, më shumë se secili ekip tjetër. Do të përballemi me një ekip mjaft të mirë, i cili ka disa lojtarë të shquar individualisht, të cilët po luajnë në disa prej ligave më të forta në Evropë. Natyrisht, ata kanë edhe krenari të jashtëzakonshme për të luajtur për vendin e tyre të ri. Ata më kanë impresionuar vërtet me ndeshjet e tyre në këto kualifikime, e po ashtu më kanë pëlqyer shumë edhe në Ligën e Kombeve, e cila ua dha atyre vetëbesimin”, është shprehur Southgate./ Opinion.al E.Xh.

Pas