Rajoni

Tragjike në Gjermani/Dy vëllezërit kosovarë përplasen për vdekje nga treni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:37 - 13/10/20 |
Opi Nion

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gjermani. Dy të rinj kosovarë nga Deçani kanë humbur jetën pasi u përplasën nga një tren në stacionin afër Landshut në Bavarinë e Ulët.

Autoritetet deklarojnë se dy viktimat janë të moshës 13 dhe 17 vjeç, ndërsa janë aksidentuar mëngjesin e sotëm teksa kanë tentuar të kalojnë shinat në stacionin Bruckberg, ku do të prisnin trenin për të shkuar në shkollë.

Në lidhje me ngjarjen reagoi edhe Kryetari i Bashkisë së Bruckberg, Rudolf  Radlmeier, i cili tha se kjo është një ditë tragjike për komunitetin.

“Shumë studentë duhet të ishin dëshmitarë të aksidentit. Në momentin që zbulova se dy të rinj kanë pasur një aksident fatal, natyrisht që jam shumë i prekur” tha ai./ Opinion.al

Pas