Aktualitet

Tragjedia në Paris, ja si tallen politikanët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:55 - 14/11/15 |
root

Tragjedia në Paris ku humbën jetën shumë njerëz, nuk mund të mos komentohet edhe në rrjetet sociale. Një prej tyre është edhe ish-kryetari dhe kandidati për President, Newt Gingrich, i cili ka shkruar në Twitter një status, që është kritikuar nga mediat franceze.
Ai ka spekuluar me faktin se në rast se qytetarëve do t;iu lejohej të mbanin armë me vete, ata do ta parandalonin këtë tragjedi në stadium. Sipas Mark Owen një politikan nuk mund ti inkurajojë njerëzit të mbajnë armëmbajtje pa leje, pranda Newt Gringrch, duhet ti vijë turp për këto deklarata.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Pas