Aktualitet

E-mail kërcënues, ja si është shkruar emri i Allahut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 14/11/15 |
b.f

Në tekstin e e-mailit dërguar Saimir Tahirit është shkruar gabim emrin i Allahut. Kjo vë pak në pikpyetje nëse është shkruar nga ndonjë person që e njeh islamin apo jo. Sipas teologëve askush që i përket kësaj feje nuk mund të shkruaje emrin e Allahut gabim.

Shikoni krahasimet: Allahu Akbar apo Allahu Ekber?

allahu ok

kercenimmm

 

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Tamam gazetar injorant. Akbar nuk eshte emer por mbiemer dmth me i madhi. Ne shqip e shkruajme ekber, ne arabisht eshte me germa latine akbar. Ku eshte gabimi ketu?

  2. Gazetar injorant. Ky screenshot nuk tregon asgje. Kjo replikohet per 5 minuta, dhe mund ta bejme edhe sikur Brigadat Jeshile kërcënojnë Presidentin pastajn ti bejme nje screenshot dhe te pretendojme se eshte e vërtetë.

Pas