Aktualitet

Emigrantët sirianë mbeten rrugëve të Europës, Polonia nuk pranon asnjë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 14/11/15 |
b.f

Ne mes te nje krize paniku qe ka perfshirë Europën lidhur akte te tjera terroriste nga ISIS, emigrantet siriane dhe te tjere do t’a kene akoma edhe më shumë te veshtirë. Ata po kalojne ne sita shumë te imta kontrolli pasi ka dyshime qe atentatoret mund te kene hyrë edhe përmes ndonje fluksi emigrantësh.

Polonia ka vendosur te mbyllë kufirin duke mos pranuar me emigrantë që vijnë nga Siria. Ndersa unioni europian nuk akoma nje qendrim per menyre  se do menaxhohet me tej kjo krize meqe edhe kontrollet ne pikat e ndryshme te kalimit kufitar do te jenë në ekstrem.

Ne masa te rrepta kontrolli kane kaluar thuajse te gjitha aeroportet europiane dhe lufta ndaj ISIS tashme ka marre permasa te tjera.

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas