Aktualitet

Tragjedia ajrore në Egjipt, nuk ka pasagjerë të mbijetuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:54 - 31/10/15 |
b.f

SINAI (Egjipt) – Grupet e shpëtimit që kanë mbërritur në vendin ku ra avioni me 217 pasagjerë dhe 7 anëtarë të ekuipazhit, nuk kanë gjetur asnjë të mbijetuar. Shtatëmbëdhjetë nga udhëtarët ishin fëmijë. Vendi ku u rrëzua avioni u zbulua disa orë me vonesë në një zonë malore të Sinait qendrore, njoftoi ministria Egjiptit aviacionit. “Aeroplani u shkatërrua dhe të gjithë pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit vdiqën në këtë aksident”, thanë zyrtarët ushtarakë egjiptian. Ndërkohe ne aeroportin e Shën Petersburgut, ku pritej te ulej avioni jane mbledhur familjare te viktimave.

rus familjare

5634aa4cc461880c7b8b4612

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas