InstaBIZ

Arrestohet Stromae, e ngatërrojnë me refugjatë etiopianë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:43 - 31/10/15 |
root

Këngëtari i njohur Stromae është arrestuar nga policia gjermane në aeroportin e Dyseldorfit, pasi oficerët e kishin ngatërruar me një emigrant të paligjshëm etiopian. Këngëtari i “Papaoutai” u ndalua në një nga terminalet e aeroportit, ndërsa po priste të merrte një avion drejt Brukselit dhe u bashkua me 120 klandestinë të tjerë, të cilët u ngjitën në një avion me destinacion kryeqytetin e Etiopisë, Adis Abeba. Artisti belg tentoi t’i shpjegonte policëve se kush ishte, por pa sukses, pasi nuk mund të fliste gjuhën gjermane, ndaj e gjeti veten mes klandestinëve të tjerë në bordin e avionit. Ai mbërriti në Etiopi, ku mundi të kontaktonte me ambasadën belge dhe mori më pas një avion për në Bruksel. Oficerët e policisë gjermane që kanë kryer këtë gabim, kanë deklaruar se ata thjesht kishin bërë punën e tyre dhe se nuk e kishin njohur artistin Stromae në mesin e grupit të etiopianëve. Policët kishin menduar se ai ishte një klandestin që po tentonte të largohej. /Top Channel

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas