Te Fundit

Trafiku i drogës, gjithë akuzat e Zaganit për politikanë e biznesmenë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:40 - 07/11/15 |
b.f

TIRANË- Në një rrëfim të gjatë për gazetarin Basir Çollaku që u transmetua mbrëmë në Opinion, ish-komisari i antidrogës Dritan Zagani denoncoi me emër dhe mbiemër persona me pushtet dhe biznesmenë të përfshirë në trafikun e drogës. Më poshtë rendisim të gjitha akuzat e Zaganit në “Opnion”.

1-Kushërinjtë Habibaj të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri përpos trafikut të drogës, kryejnë edhe emërimet e shefave të policisë ne zonën Fier-Vlorë

2- Biznesmeni vlonjat Arben Dalipi i përfshirë në trafikun e drogës dhe armëve. Me investime në hidrocentarele

3 – Listë me emrat e 12 personave që dyshohet se mund të jenë përfshirë në trafikun e drogës me avionë nga Shqipëria në Itali

4- Shefi i antidrogës së Vlorës Ermal Lula dhe Ervin Hodaj ish-drejtor i policisë qarkut Fier mbronin trafikantët

5-Një diplomat italian ka përfituar nga njerëz të lidhur me trafiqet.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas