Aktualitet

Topalli-Balla, akuza e sharje personale në Parlament


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 29/10/15 |
b.f

TIRANË- Deputeti socialist, Taulant Balla ka reaguar menjëherë ndaj Topallit që e akuzoi Qeverinë për tendera klientelistë. “Këtë foninë e prishur e kemi trashëgimi nga ti Zonjë dhe sot do të publikojmë tenderin tënd për foninë”, tha Balla. “Për makinën ti ke harxhuar 750 mijë euro vetëm në vit për naftë”, vijoi ai. Më pas Balla akuzoi Topallin se kur ishte Kryetare Kuvendi merrte 1.4 mln dieta per rrugen Tiranë-Shkodër, por në fakt shtëpinë e kishte tek Blloku. Topalli e ka marrë fjalën duke thënë se është betuar se nuk u kthen përgjigje atyre burrave që nuk janë as një 1 metër e gjysëm. “Ti nuk je burrë që mund ta mbrosh Kryeministrin”, i tha Topalli. Sakaq reagon Balla duke thënë se “mos u përpiq të mbash flamurin e opozitës se nuk të do Basha, ne jo e jo (PS) të do vetëm Berisha.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas