Bota

Tjetër sulm me armë në SHBA, një burrë vret me armë dy gra në kishëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:49 - 03/06/22 |
Opi Nion

Një tjetër sulm me armë zjarri është shënuar në SHBA. Mësohet se Një burrë ka qëlluar më armë zjarri dy gra në vend parkimin e një kishe në Iowa të SHBA-ve.

Pasi ka kryer krimin ai ka vrarë edhe veten jashtë Kishës Cornerstone, në lindje të Ames.

Ngjarja në Iowa u shënua menjëherë pas fjalimit të Presidentit Joe Biden për çështjen e armëve pas të shtënave masive në Buffalo (Nju Jork), Ovalde (Texas) dhe Tulsa (Oklahoma).

Pas