Kronikë

Atentati në Shkodër/ Autorët përdorën një “Benz”, viktima 7 plumba në trupBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 03/06/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me vrasjen e 68-vjeçarit Naim Bajri, mëngjesin e sotmë në vendin e quajtur “Merkata e Rusit”, në lagjen “Partizani” të Shkodrës.

Bajri ishte duke pirë kafen e mëngjesit me të punësuarin e tij në momentin që ka rënë pre e atentatit, ku edhe humbi jetën.

Një automjet  tip “Benz” është afruar pranë trotuarit dhe është qëlluar në drejtim të 68-vjeçarit me breshëri automatiku dhe janë larguar me shpejtësi në drejtim të By Passit ku edhe e kanë djegur.

Nga sa mësohet viktima ka marrë 7 plumba në trup, ndërsa i plagosuri një në krah. Ky i fundit ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, në atentatin e sotëm, u plagos edhe Astrit Zeneli, i punësuari i Naim Bajrit, i cili në atë momente po pinte kafen me 68-vjeçarin./Opinion.al

Pas