Kronikë

Tjetër aksident në Lezhë, makina përplaset me bordurat e rrugës, 2 të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 15/05/22 |
Opi Nion

Një tjetër aksident është regjistruar në Lezë. Aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Laç, pranë Urës së Milotit.

Mësohet se gjithçka ka ndodhur gjatë një tentative për të kaluar një automjet dhe makina është përplasur me barrierat anësore të rrugës.

Si pasojë e përplasjes kanë mbetur të plagosur dy persona, një burrë dhe një grua. Ata janë dërguar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa më herët po në Lezhë u raportua një aksident me vdekje, ku drejtuesi i një motomjeti u përplas me një shtyllë dhe për pasojë humbi jetën./Opinion.al

Pas