Kryesore

Berisha në Shkodër:Rama i përzë të rinjtë duke i arrestuar dhe duke i lënë papunë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:40 - 15/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri, Sali Berisha është në një takim me demokratët e Shkodrës në kuadër të fushatës që po zhvillon për garën e kreut të PD.

Gjatë fjalës së tij para demokratëve, Berisha ka akuzuar Ramën se i ka larguar shqiptarët nga vendi në mënyra nga më të ndryshme.

Sipas ish-kryeministrit, ai i ka detyruar të rinjtë të largohen nga vendi pasi i arreston dhe i lë papunë.

“Asnjë luftë që ka përjetuar shqiptare nuk ka përzënë më shumë shqiptarë sesa Edi Rama. Si i ka përzënë? Me arrestime dhe papunësi. I ka përzënë të rinjtë.Çdo gjë që ndodh rreth nesh ndodh sesi të ç’bëjmë, si të shpërfytyrojmë këtë komb. Ky përdor varfërinë si mjet për këtë qëllim. Por nuk mund të gjendet një vend i lirë në Evropë. Varfëria rritet në mënyrë të frikshme, pse? Sepse paratë shpërdorohen, me paratë pasurohet qeveria”,-u shpreh Berisha./Opinion.al

Pas