Aktualitet

Ish-gardisti Berishës: Lul Basha e Gaz Bardhi janë lepuj, ne i hamë me dhëmbëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 15/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte sot në Lezhë, ku u takua me demokratët në kuadër të fushatës së tij për zgjedhjen e kryetarit të PD.

Veç Berishës, fjalën e mori edhe një demokrat, i cili u prezantua si ish-oficeri i Gardës së Shqipërisë. Ai u shpreh se kishte punuar me ish-kryeministrin Berisha dhe i kishte shërbyer personalisht atij.

Ndër të tjera ai e quajti Bashën dhe Bardhin lepuj që ata “i hanë me dhëmbë”.

I nderuar doktor, jam oficer i Gardës së Republikës, ish i juaji personalisht. Vij nga Fani, jam mbështetësi juaji deri në vdekje, jo më shumë. Të përshëndes, ju dhe grupin nismëtar. Por kam një keqardhje, për ata lepujt, Lul Basha, Gaz Bardhi dhe ato qelbësirat që ne i hamë me dhëmbë, i shqyejmë lepujt. Dr. Berisha të njoh nga afër, të kam shoqëruar ku ke shkel me këmbë, në 1997 padiskutim, Skënderbeu i madh je padiskutim. Të dua fort, fatkeqësisht të dua më shumë se fëmijët e mi”,-u shjpreh demokrati./Opinion.al

Pas