Aktualitet

Tiranë/Arrestohet një nga autorët e dyshuar për vrasjes në Linzë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 15/11/15 |
root

Policia e Tiranës ka arrestuar shtetasin Emiljano Tasho, i cili akuzohet për vrasjen në Linzë të 30 vjecarit Enton Nikaj.

Gjatë operacionit atij ju sekuestruan në cilësinë e provës materiale dy armë zjarri, një automatik dhe një pistoletë e markës “Glock”.

Gjithashtu ky shtetas dyshohet të jetë autor i dy vjedhjeve më armë të ndodhura në Kryeqytet.

Policia ka arrestuar gjithashtu edhe shtetasin Erjon Sali Biraçi, 31 vjeç, banues në Tiranë, i cili dyshohet se ka ndihmuar për t’ju shmangur organeve të drejtësisë, Emiljano Tashon.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas