Kronikë

Tiranë/Kultivonin bimë narkotike,kush është biznesmeni që drejtonte grupin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:44 - 08/09/21 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me arrestimin e 7 persona pasi akuzohen për kultivim kanabisi në fshatin Kryezi të Tiranës.

Sipas “News24”, organizatori i kultivimit të lëndës narkotike është Lulzim Cullaj, i cili ka një biznes të lendeve drusore në Sauk. Po ashtu njëri nga autorët ka pranuar bashkëpunimin.

Në cilësinë e provës materiale, autoritetet sekuestruan 4 armë zjarri, 1 armë gjuetie, 11 telefona celularë, municione dhe janë asgjësuar 120 rrënjë kanabis sativa.

Sipas informacioneve, një nga personat e arrestuar ka pranuar bashkëpunimin me drejtësinë.

Ndërkohë personat e arrestuar janë:

Lulzim Cullhaj, 55 vjeç

Dashamir Hasanaj, 34 vjeç

Erdit Muca, 21 vjeç

Alfred Muca, 31 vjeç

Kadri Gjoshi, 32 vjeç

Gert Gjoshi, 36 vjeç

Xhemal Hidri, 32 vjeç

Nga hetimet e kryera rezultoi se këta shtetas dyshohet të jenë edhe autorë të tentativës për kultivim po në këtë fshat në vitin 2020 ndërkohë që ky operacion u finalizuar pas 4 muajsh hetime./ Opinion.al

Pas