Kronikë

Tiranë/63 doza kokainë, 40-vjeçari arrestohet pas disa javësh hetime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:25 - 22/01/21 |
Opi Nion

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së kryeqytetit, pasi në automjetin e tij u gjetën 63 doza kokainë.

Policia bën me dije se kishte informacione për veprimtarinë e shtetasit R.S. dhe pas hetimeve disa javore bëri të mundur arrestimin e tij në flagrancë.

“Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, pas një pune hetimore disa javore u bë e mundur goditja dhe dokumentimi ligjor i kësaj veprimtarisë kriminale. Gjatë operacionit policor të koduar “Lapraka”, specialistët për Hetimin e Narkotikëve kapën në rrugën “Allman Dervishi “ dhe më pas arrestuan në flagrancë shtetasin R. S., 40 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia në automjetin me të cilin ky shtetas qarkullonte u gjetën 63 doza lëndë narkotike kokainë, një shumë lekësh që dyshohen se janë të përfituara nga aktiviteti kriminal i shpërndarjes së lëndës narkotike dhe katër aparate celular, të cilët janë sekuestruan në cilësinë e provave materiale bashkë me automjetin”, njoftoi policia./Opinion.al

 

Pas