Aktualitet

Tirana dhe mbarë Shqipëria në protestë, Berisha publikon spotin zyrtar të 12 nëntoritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 08/11/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka publikuar spotin zyrtar për protestën e thirrur të shtunën më 12 nëntor.

Në videon e publikuar shfaqet flamur kombëtar i vendosur në Kryeministri dhe që ngjyroset me ngjyrat e Rilindjes. Po ashtu shoqërohet me disa prej titujve të lajmeve që kanë të bëjnë me rrogat dhe pensionet e ulëta, largimin e mbi 740 mijë shqiptarëve, shpenzimet e kryeministrit Rama për udhëtimet me avionë, dhe vjedhjen e 430 milionë eurove milionë eurove me inceneratorët.

Ndër të tjera kryedemokrati Berisha u bën thirrje shqiptarëve që t’i bashkohen protestës së të shtunës, në orën 16:00 përpara Kryeministrisë.

“12 nëntor, ditën e shtunë, ora 16:00 , Tirana dhe mbarë Shqipëria në protestë para kryeministrisë”, shkruan Berisha.

 

Pas