Aktualitet

“Ti kryeministër, unë president”, reagon Rama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:47 - 10/07/20 |
Al Do

Kryeministri Rama i është përgjigjur akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha për hapjen e listave dhe ofertën që ky i fundit tha se kishte marrë nga kryeministri.

“Listat e hapura do fuskan kriminelët në parlament sipas LB e unë dashkam të bëhem President me LB kryeministër,se paskam frikë nga humbja. Në fakt jo, unë e di popullin më të mençur se veten prandaj dua të hapen listat,e s’e bëj dot Lulin KM se s’jam Populli që e vendos këtë!

Sa për koalicionin me SHPK e LSI siç e quan LB,as e ndalon hapja e listave që ta bëjë, as e detyroj dot unë që ta zhbëjë! Prandaj Lul merre me qetësi këtë proces ku more gjithë çfarë deshe,e lëri sharjet e kërcënimet,sepse koha e ka treguar që të çojnë vetëm nga humbja në humbje!”, shkruan Rama në Twitter.

Më herët kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama i ka dërguar nëpërmjet ndërmjetësve një ofertë sipas të cilës Basha do të bëhej kryeministër dhe Rama president.

Kjo sipas kreut të opozitës do të bëhet në funksion të heqjes së koalicioneve parazgjedhore./ Opinion.al

Pas