Sport

Thirrjet raciste, klubi i Romës i kërkon falje lojtarit të Sampdorias


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:57 - 21/10/19 |
Opi Nion

Racizmi është rikthyer përsëri në futboll. Lojtari i Sampdorias, Ronaldo Vieira, gjatë ndeshjes ndaj Romës, u përball me një situatë aspak të këndshme, pasi tifozët bënë thirrje raciste ndaj tij.

Lidhur më këtë incident, klubi i Romës ka kërkuar falje ndaj lojtarit publikisht lojtarit, për ngjarjet që ndodhën në stadium.

 “Roma dëshiron t’i kërkojë falje Ronaldo Vieira për vërshëllimat raciste”, ka shkruar skuadra e Romës në “Tëitter”.

Ndërkohë, ka reaguar dhe skuadra e Sampdorias, e cila është shprehur se të gjitha klubet duhet të punojnë për të shmangur thirrjet raciste në stdium./ Opinion.al E.Xh.

Pas