Aktualitet

“Thesar pa viza:Riviera Shqiptare”/Rama:Mbi 46 mijë turistë turq vizituan ShqipërinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 11/08/22 |
Opi Nion

“Thesari pa viza: Riviera Shqiptare”. Kështu shkruhet në një prej mediave turke për rivierën shqiptare. Ka qenë kryeministri Edi Rama që ka publikuar linkun e artikullit në rrjetin social “Facebook”.

Kreu i qeverisë shkruan se mbi 46 mijë turistë turq kanë frekuentuar Shqipërinë deri në fund të korrikut, 92% më shumë se korriku i vitit të kaluar.

“Thesari pa viza: Riviera Shqiptare”,

Ku lehtësia për të lëvizur mes dy vendeve dhe plazhet tona unike gjejnë promovim në një prej mediave më të mëdha turke përmes përshkrimit të bregdetit të Vlorës, Radhimës, Orikumit, Himarës, Palasës e deri në Sarandë e Ksamil

Mbi 46 mijë turistë turq e kanë frekuentuar deri në fund të korrikut Shqipërinë, 92% më shumë se e njëjta periudhë në vitin e kaluar. Artikulli👉 https://www.haberturk.com/…/arnavutluk-ta-denize…”, shkruan Rama./Opinion.al

 

Pas