Kryesore

Tërmeti/ Meta: Durrësi, i mbërthyer nën “darën” e abuzimeve bashkiake


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:36 - 28/09/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me situatën në të cilën ndodhet Durrësi pas tërmetit të 26 nëntorit.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se Durrësi është sot i mbërthyer nën “darën” e abuzimeve bashkiake.

Presidenti bën thirrje që të nisin hetimet dhe përgjegjësit që kanë abuzuar me taksat e qytetarëve të ndëshkohen nga drejtësia.

Reagimi

Durrësi i martirizuar dhe plot halle nga tërmeti është sot i mbërthyer nën darën e abuzimeve bashkiake.

Transparenca, hetimi i thelluar dhe ndëshkimi nga drejtësia i përgjegjësve për shpërdorimin e milionave euro të taksave të qytetarëve të Durrësit është zgjidhja e vetme.

KOHA PËR DREJTËSI!/ Opinion.al

Pas