Bota

Tërmeti me magnitudë 7.6 godet Papua Guinenë e ReBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 11/09/22 |
Opi Nion

Një tërmet i fuqishëm tronditi zonën e Papau Guinea e Re duke shkaktuar dëme të mëdha dhe panik te banorët.

Lëkundja me magnitudë 7.6 Rihter u regjistrua pranë rajonit të Madang dhe për shkak të saj shumë banorë që jetonin pranë zonave detare u larguan nga frika e ndonjë tsunami.

Lëkundja fillestare u pasua nga dhjetëra tërmete më të vegjël, ndërkohë që alarmi për tsunami u ul pas disa orësh.

Pas