Kryesore

Shkolla në Fushë-Krujë me panele diellore, Rama: Destinacion arsimor i RilindjesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:34 - 11/09/22 |
Opi Nion

Mëngjesin e kësaj të diele kryeministri Edi Rama e ka nisur duke publikuar në rrjetet sociale pamje të shkollës “Liria” në Fushë-Krujë.

Duke e cilësuar “destinacion arsimor i rilindjes”, kreu i qeverisë thotë se në këtë shkollë ka zënë vend risia e vetëprodhimit të energjisë me panele diellore.

Në fotot e publikuar nga Rama, shihhet që në tarracën e shkollës janë vendosur panelet diellore.

 “Dhe me shkollën “Iliria” në Fushë-Krujë, një tjetër destinacion arsimor i Rilindjes pas Shkatërrimit prej tërmetit, ku ka zënë vend edhe risia e vetëprodhimit të energjisë me panele diellore, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan kryeministri.

Disa ditë më parë, kryeministri Rama gjatë një takimi me dhomat e biznesit këshilloi që bizneset të orientohen drejt vetëprodhimit të energjisë diellore.

Pas