-Jetë dhe Stil

“Tërmet” në rrjetet sociale, bum statusesh për fenomenin që tronditi kryeqytetin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 01/11/15 |
root

 

E diel… 1 nëntor (supozohet të flinim pak më shumë se ditët e tjera, ngaqë një ditë para u festua edhe Halloween), por një tërmet 5.0 ballë na shkundi mirë. Instikti i parë i shumë përdoruesve në rrjetet sociale, ishte të merrnin telefonin në dorë dhe të bënin një status në Facebook, për këtë tronditje të fuqishme dhe të frikshme njëkohësisht. Disa ishin të frikësuar, ndërsa disa të tjerë e morë më me sportivitet këtë fenomen:

Edhe personazhet publik, kanë qenë shumë të ndjeshëm, duke  postuar edhe ata diçka në Facebook. Nënat e showbiz-it, kanë menduar si fillim për fëmijët pastaj për veten e tyre…

 

Por kishte dhe nga ata që se ndjenë fare, madje e kanë bërë gjumin shumë të qetë. Rozana Radi është një prej tyre…

Gjithsesi mëngjese si ky i sotmi, urojmë mos ta na përsëriten në ditët në vazhdim…

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas