Rajoni

Tërmet në Greqi, ja sa ishte magnituda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:54 - 03/08/21 |
Opi Nion

Greqia përveç zjarreve, pandemisë dhe temperaturave të larta duket se nuk po gjen qetësi as nga tërmetet.

Mbrëmjen e sotme një lëkundje me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter është regjistruar në ishullin Nisyros, në kufi më Turqinë.

Po këtë pasdite një tjetër tërmet me magnitudë 5.1 u shënua në Tilos, ishull shumë afër Nisyros, teksa deri më tani nuk janë shënuar dëme materiale dhe as dëme në njerëz./Opinion.al

Pas