Aktualitet

Tërmet në Detin Jon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:57 - 17/01/20 |
xhu lia

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës rihter është regjistruar me epiqendër Detin Jon.

Sipas të dhënave tërmeti ka qenë 13 km nga Zakynthos, 242 km nga Athina dhe 89 km nga Patra.

Mësohet se thellësia e tij ka qenë 2 km./Opinion.al/

Pas