Rajoni

Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndjehen edhe në disa zona të Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:24 - 12/03/21 |
Opi Nion

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar këtë të premte në Greqi. Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.2 i shkallës rihter ndërsa lëkundjet e forta kanë patur epiqendrën në qytezën Elassona.

Sakaq, raportohet se tërmeti është ndjerë në disa qytete të Shqipërisë.

Kujtojmë se në datën 3 dhe 4 mars, dy tërmete me magnitudë 6 dhe 5,7 rihter tronditën Greqinë./Opinion.al

 

Pas