Te Fundit

Tentuan të manipulojnë dëshminë e Luftar Reçit, dënohet Gentian Goskova dhe Ervis KosovaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 09/01/23 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënoi me 3 vite e 6 muaj burg Gentian Goskovën dhe me 2 vite e 4 muaj burg Elton Kosovën, pasi tentuan të manipulojnë dëshminë e Luftar Reçit, të penduarit të drejtësisë.

Ata akuzohen për veprat penale “Korrupsioni aktiv i dëshmitarit, i ekspertit ose përkthyesit”, në formën e propozimit dhe premtimit të përfitimit të parregullt të dëshmitarit, Luftar Reçi, për të siguruar nga ky i fundit deklarime të rreme.

Sipas SPAK Goskova ka tentuar të korruptojë dhe manipulojë dëshmitarin e prokurorisë, Luftar Reçi, i cili ka dëshmuar për një sërë vrasjes të bujshme në vend.

Kujtojmë se Luftar Reçi i penduari i drejtësisë, ka hedhur dritë dhe ka rihapur hetimet për dy vrasje të bujshme që kanë tronditur vendin vite më parë, atë të Vajdin Lamajt dhe Klodjan Saliut, për të cilat SPAK akuzon si të përfshirë Emiljano Shullazin, Lul Berishën dhe bandat e tyre.

 

 

Pas