Aktualitet

Tentuan të grabisnin dyqanin në Fier, polici përleshet me tre autorët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:12 - 17/01/21 |
Opi Nion

Grabitja e një dyqani është shmangur në orët e mëngjesit në qytetin e Fierit, pasi autorët janë pikasur rastësisht nga një efektiv policie, i cili po shkonte për në punë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:10 në lagjen “Kongresi i Përmetit. Mësohet se se tre persona të paidentifikuar kanë tentuar për të vjedhur dyqanin e celularëve në pronësi të shtetasit R. C.

Punonjës i Policisë ka ndërhyrë për të parandaluar vjedhjen duke u përplasur fizikisht me autorët, të cilët gjatë largimit kanë goditur me automjetin e tyre mjetin privat të punonjësit të policisë.

Në vendngjarje janë fiksuar prova materiale të lëna nga autorët të cilat do të shërbejnë në zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorëve.

Ndërkohë, janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit dhe po vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Pas