Aktualitet

Tentoi të kalojë kufirin me dokumente të falsifikuara,pranga të riut turk


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:34 - 10/05/21 |
Opi Nion

Një shtetas turk është vënë në pranga nga Policia e Durrëit pasi po tentonte që të kalonte kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara.

Sipas policisë është arrestuar në flagrancë shtetasin turk M. Y., 31 vjeç, pasi në Pikën e Kalimit Kufitar Port Durrës, ka tentuar të kalojë kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara.

“Specialistët e Hetimin Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin turk M. Y., 31 vjeç, pasi në PKK Port Durrës, ka tentuar të kalojë kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara,’ njofton policia./Opinion.al

Pas