Kronikë

Tenderi për uniformat e Policisë, nisin hetimet në ministrinë e Brendshme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 10/07/21 |
Opi Nion

Me urdhër të SPAK, ka nisur aksioni për kontrollet në ministrinë e Brendshme për tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit.

Bëhet me dije se zyrtarë dhe ish-zyrtarë të ministrisë së Brendshme janë vënë nën hetim për shkelje të barazisë me tenderat dhe prokurimet publike.

Tenderi për uniformat është denoncuar në SPAK nga opozita. Ndërkohë me urdhër gjykate do të ushtrohen kontrolle jo vetëm ne institucion, por dhe në banesta e të dyshuarve.

Pas