Aktualitet

Tenderi i uniformave/Mbeten në burg zyrtarët e arrestuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:59 - 30/07/21 |
Opi Nion

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për zyrtarët e Ministrisë së Brendshme, të hetuar nga SPAK dhe të akuzuar për abuzime me tenderin e uniformave të policisë.
Drejtoresha Edlira Naqellari, anëtarët e komisionit të Vlerësimit të Ofertave, Kreshnik Bejkaj, Fatmir Femneri, Mariglen Buzali, Gëzim Mingaj si dhe zyrtarët Flutura Çekrezi, Ani Omuri, Kleviz Hasani do të vazhdojnë të qëndrojnë në burg deri në përfundim të hetimeve, ndërkohë që gjykata ka vendosur masën e arrestit të shtëpisë për të akuzuarën Anisa Bogdani.
Sipas SPAK këta persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë abuzuar në dhënin e tenderit prej 28 miliardë lekësh për uniformat e policisë. Sipas dosjes, të akuzuarit dyshohen se kanë bashkëpunuar në vendosjen e objekteve të tenderimit për të favorizuar kulaifikimin e një kompanie të caktuar./Opinion.al

Pas