Aktualitet

Temperaturat rekord, çfarë do të ndodhë me motin këtë javëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 24/07/22 |
Opi Nion

Java që lamë pas shënoi temperatura rekord, ndërsa e njëjta gjë pritet të jetë edhe në këtë fillim jave, e cila do të përshkohet nga një valë të nxehti.

Ndërkohë, në zonat perëndimore do të vijojnë të mbeten prezente temperaturat e larta, edhe pse parashikohen luhatje, gjë e cila tregohet dhe në tabelën e mëposhtme.

 

Ndërsa përgjatë zonave malore, kryesisht gjatë mesditës së enjte parashikohen reshje të shkurtra shiu.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit gjatë orëve të mesditës. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 dhe 3 ballë.

 

Pas