Aktualitet

Temperatura deri në 39 gradë, njihuni me parashikimin e motit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 30/06/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti i kthjellët dhe i nxehtë do të dominojë të gjithë territorin shqiptar. Ndërsa pasditja sjell zhvillim të vranësirave në skajin Verior-Verilindor duke krijuar mundësinë për rebeshe afatshkurtra, ndërsa pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 18°C deri në 39°C.

Era do të fryjë mesatare gjatë paradites por intensiteti bie pasdite duke arritur shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 4 ballë. 

Pas