Kronikë

Të shtëna me armë zjarri në VlorëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:30 - 14/02/22 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në ish-fushn e aviacionit në Vlorë Mësohet se të shtënat me armë zjarri janë shënuar gjatë një konflikti midis disa personave.

Disa persona kanë debatuar fillimisht me fjalë dhe më pas një prej tyre ka qëlluar me pistoletë në ajër. Autori është identifikuar si shtetasi Ervis Dollani, me origjinë nga Berati dhe rritur në Vlorë.

Mësohet se Dollani kishte dalë një muaj më parë nga burgu. Ndërkohë gjatë konfliktit të sotëm, sipas policisë ka qenë nën efektin e alkoolit dhe ka qëlluar mbi 5 herë në ajër.

Pas