Bota

Të shtëna me armë në SHBA, një i vdekur dhe 4 të plagosur Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 28/08/22 |
Opi Nion

Një person i armatosur është shpallur në kërkim nga autoritetet policore amerikane pasi hapi zjarr në shëtitoren e Coney Island në New York City, duke vrarë një person dhe plagosur katër të tjerë të shtunën mbrëma.

CNN shkruan se viktimë ka mbetur një burrë 42-vjeçar i cili u qëllua në shpinë dhe humbi jetën në spital.

Ndërkohë, policia në një njoftim për shtyp bëri me dije se katër të plagosurit janë në gjendje të qëndrueshme në spital.  Mes të plagosurve janë dy gra të moshave 49 dhe  34-vjeçare, një 46-vjeçar dhe një burrë i paidentifikuar.

Autoritetet policore amerikane ende nuk kanë dhënë detaje në lidhje me autorin dhe se çfarë arme ka përdorur ai.

Ky është rasti i dytë brenda dy muajve që Coney Island tronditet nga të shtënat me armë zjarri. Pesë persona u plagosën në një tjetër sulm me armë muajin e kaluar./Opinion.al

 

 

 

Pas