Kronikë

Të shtëna me armë në Kuçovë, plagoset 25-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 21/07/21 |
Opi Nion

Një 29-vjeçar është shpallur në kërkim pasi ka plagosur me armë zjarri një 25-vjeçar.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit, ku shtetasi R. Gj., 29 vjeç, banues në lagjen “11 Shkurti”, ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në dorë, shtetasin Xh. K., 25 vjeç.

25-vjeçari ndodhet në spital jashtë rrezikur për jetën.

“Plagosi me armë zjarri një shtetas, gjatë një konflikti të çastit për motive të dobëta, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Kuçovë u shpall në kërkim shtetasi R. Gj., 29 vjeç, banues në lagjen “11 Shkurti”, Kuçovë, pasi në lagjen “11 Shkurti”, Kuçovë, gjatë një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka plagosur me armë zjarri pistoletë në dorë, shtetasin Xh. K., 25 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme” njofton policia./Opinion.al

Pas