Kryesore

“Të hapen negociatat”, Berisha e mbyll protestën me thirrje ndaj BEBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:20 - 07/07/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha ka mbyllur protestën e thirrur përpara Kryeministrisë me një thirrje ndaj BE-së që të hapë negociatat me Shqipërinë.

Miqtë e mi, këtë javë shpresoj që BE të vendosë hapjen e negociatave dhe u bëj thirrje nga kjo tribunë të hapin negociatat me Shqipërinë, mos të shkojnë shqiptarët për Edi Ramën, i cili do çdo gjë, por negociatat me BE nuk i do, sepse ato do ta nxjerrin atë lakuriq siç është, demon i pushtetit, kryehajduti i Evropës”,-tha Berisha.

Pas