Kryesore

Dy orë proteste paqësore, Berisha hipën mbi makinë dhe përshëndet protestuesitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 07/07/22 |
Opi Nion

Pas dy orë proteste, kreu i PD Sali Berisha ka vendosur të largohet nga bulevardi me makinën e tij.

Protesta ishte thirrur rreth 19:00 dhe përfundoi në orën 21:20 minuta.

Berisha lëshoi disa mesazhe dhe hodhi akuza të ndryshme drejt kryeministrit Edi Rama. Gjithashtu ai i bëri thirrje BE që të hapë negociata me Shqipërinë.

Ashtu siç kishte premtuar, Berisha e mbylli protestën pa asnjë incident dhe në formë paqësore.

Pasi mbylli fjalës, ai iu drejtua makinës së tij për t’u larguar dhe përshëndeti mbështetësit e tij, duke ngritur dy gishtat lartë./Opinion.al

Pas