Aktualitet

Të dielën ndërron ora, akrepat lëvizin 60 minuta pasBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:18 - 29/10/22 |
Opi Nion

Duke filluar nga dita e nesërme do të rikthehet ora dimërore. Ndërrimi i akrepave të orës me 60 minuta prapa do të ndodhë në natën mes 29 dhe 30 tetorit, kur akrepat do të zhvendosen nga ora 3:00 në 2:00.

Me orën dimërore do të kemi më pak ditë dhe më shumë natë.

Ora dimërore do na shoqërojë deri në fundjavën e muajit mars, kur akrepat do të kthehen në orën verore.

Pas